Czech English
climber

" Parallel climbing je lezecká disciplína závodu dvojic, která kombinuje dvě lezecké disciplíny: lezení po vlastním jištění (traditional climbing) a lezení se stěnovými cepíny (drytooling). Soutěží proti sobě paralelně dvě dvoučlenná družstva.
Parallell climbing podporuje bezpečnostní návyky a týmového ducha, což neodmyslitelně patří ke kořenům horolezectví.

Více o závodu arrow

O ZÁVODU:

Průběh závodu :

arrow

Dva závodníci (prvolezci) v prvním kole lezou disciplínu po vlastním jištění . Na každém kotvicím bodu se zajistí adekvátní zajišťovací pomůckou, kterou si nesou s sebou. Kolo končí po zajištění do TOPové pozice. Tímto okamžikem se závodníkoví přeruší časomíra. Závodník je spuštěn na zem.
V druhém kole leze (paralelně) druhý člen z každého lanového družstva jako druholezec a vybírá založené jištění. Disciplína končí po dosažení TOPové pozice. Tímto okamžikem se závodníkoví časomíra vypne.

Následuje disciplína drytooling . Odstartuje dvojice prvolezců se stěnovými cepíny, přičemž provádí klasické sportovní jištění. Disciplína končí po zajištění do TOPové pozice. Tímto okamžikem se závodníkoví přeruší časomíra. Závodník je spuštěn na zem.
V druhém kole leze (paralelně) druhý člen z každého lanového družstva jako druholezec s pomocí stěnových cepínů a vybírá zajištění.
Disciplína končí po dosažení TOPové pozice. Tímto okamžikem se závodníkoví časomíra vypne.

Královská disciplína :

arrow

Lezení se stěnovými cepíny při zakládání vlastního jištění. Prvolezec zakládá, druholezec vybírá jištění.

Obecná ustanovení :

arrow

Každý závodník je jištěn pořadatelem závodu. Ten zároveň funguje jako jeden z rozhodčích (ze země kontroluje správnost založení).

Kategorie :

arrow

Muži
Ženy
Smíšené dvojice
Junioři

Prostor závodiště a jeho vybavení :

arrow

Lezecké stěna vybavena sedmi jistícími body Wedge II (6× klíny, 1× hodiny).